Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ „PŪSK, VĖJELI IŠ PIETŲ, ŽIEMĄ IŠVARYKI“, 2023-02-21

Užgavėnės – žiemos išvarymo ir išlydėjimo šventė, švenčiama iki Velykų likus 47 dienoms. Taigi kasmet kinta ne tik Velykų, bet ir Užgavėnių data: jos gali būti švenčiamos nuo vasario 3 iki kovo 9 d. Per Užgavėnes žmonės stengėsi nugalėti žiemą, padėti lengviau ateiti pavasariui, o kartu ir pamaloninti gamtos jėgas, kad būsimas derlius būtų kuo gausesnis.

Gausus būrys mūsų lopšelio-darželio persirengėlių sugužėjo į žiemos išvarymo šventę „Pūsk, vėjeli iš pietų, žiemą išvaryki“. Užgavėnėse vaikai sutiko svarbiausius personažus: Mešką, Kanapinį, Lašininį, Čigonaitę. Visi drauge linksmai šoko, triukšmavo, dainavo, pokštavo ir sutartinai varė žiemužę lauk. Šventės dalyviai atsisveikino su gražuole More ir „sudegino“ lauže savo blogus darbelius. Vaikai džiaugėsi, kad Kanapinis laimėjo virvės traukimo rungtį ir pagaliau pas mus atkeliaus pavasaris. Šventės pabaigoje visi skubėjo į grupes ragauti gardžiausių blynų, riestainių. Dėkojame šauniems, išradingiems tėveliams už šventės vaišes.