Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

UŽGAVĖNĖS, 2022-03-01

           Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

            Per Užgavėnes tradiciškai dirbami tik lengvi darbai, gaminamas maistas bei sočiai valgoma, pramogaujama. Liaudyje sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai „per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų”.

            Mūsų įstaigos bendruomenė kovo 1 dieną taip pat varė žiemužę lauk. Lopšelio-darželio kieme rinkosi visų grupių triukšmingi persirengėliai su gražiausiomis kaukėmis, kurie surašė savo blogus darbus ir perdavė Užgavėnių personažui – Morei. Po renginio vaikai ragavo gardžiausius blynus, kurie savo forma primena saulę. Tikime, kad žiemą išvarėme ir pavasaris jau grįžta pas mus.