Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS, 2020-11-16

Lapkričio 16-tą yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, kantrybę, gebėjimą suprasti kitus.

Šį pirmadienį lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ trys grupės „Saulės zuikučiai“, „Boružėlės“ ir „Nykštukai“ taip pat paminėjo šią dieną. Renginio metu vaikai sužinojo, kas yra tolerancija, kaip žmogus turi elgtis, kad jį laikytų tolerantišku.

 O šių metų tolerancijos dienos simbolis yra dėlionė. Dėlionės detales sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą. Mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, ir tik jas sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Paveikslas (visuomenė) unikalus, ypatingas ir išbaigtas, nes jį sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą.