Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ STEAM VEIKLŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA “MAŽIEJI GAMTOS TYRINĖTOJAI”
Steam-parodos-viršelis-768x527
RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ MOKYTOJŲ, ŠVIETIMO PAGALBOS SPECIALISTŲ UGDYMO PRIEMONIŲ PARODA „SPECIALIŲJŲ UGDYMOSI POREIKIŲ TURINČIŲ VAIKŲ UGDYMAS PER PERCEPCINIUS POJŪČIUS“
paroda

Steigėjas
sm_savivaldybe_baneris
musu-darzelis-img
ŠMSM-1
vaiku-linija-lt-177x82
kimochi
RUDENS TAKELIU
Be-pavadinimo-300x225
SMALSIEJI INŽINIERIAI
VIRŠELIS-768x607
Tarptautinis projektas „Vaiko kelias į gražią kalbą“
logotipas-1
sveika_mokykla_logotipas_RGB (2)
Screenshot 2021-11-10 at 08.58.49
Screenshot 2021-11-10 at 08.58.37
Competent_2022_5_lt_7627c

STEAM VEIKLA “DANGAUS KŪNAI IR ŠVIESA”, 2023-02-24

        Š. metų vasario 23-24 dienomis Šiaulių l/d „Auksinis raktelis“ vyko STEAM veikla „Dangaus kūnai ir šviesa“. Mokytoja J. Sakalienė 4 grupių ugdytinius supažindino su dangaus kūnais ir stebuklingu elektros pasauliu.   Taikant STEAM ugdymą vaikai skatinami tyrinėti, atrasti, pasitelkti vaizduotę, jutiminio ir emocinio patyrimo aspektus.

Ugdytiniai mokėsi kelti hipotezes ir atlikti eksperimentus. Kiekvienas vaikas atliko bandymus su balionais, popieriaus gabalėliais, skraidino popierinę gyvatėlę. Susipažino su žaibo efektu sensorinės lempos „Plazma“ pagalba

Auklėtoja supažindino, kokių priemonių reikės norint sujungti elektros grandinę. Vaikai apžiūrėjo galvaninį elementą, sužinojo, kad jis turi du polius: teigiamą ir neigiamą. Prie elemento laidais prijungus lemputę, ji užsidega. Aiškinomės, kodėl taip atsitinka. Elementas cheminę energiją paverčia elektros energija, suteikdamas kiekvienam elektronui potencinės energijos. Prijungus elektros lemputę elektronai pradeda kryptingai judėti iš šaltinio neigiamo poliaus į teigiamą, tai yra laidais teka elektros srovė. Vaikai susidomėjo elektros reiškiniu, patys jungė galvaninius elementus į baterijas.

Daug džiugių emocijų suteikė grupėje pastatyta STEAM palapinė, kurioje ugdytiniai galėjo išbandyti, kaip šviečia prožektoriai.

STEAM veiklų metu ugdytiniai sėkmingai tobulino savo gebėjimus tyrinėjimo, aplinkos pažinimo, erdvinio suvokimo, mokėjimo mokytis srityse.