Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

STEAM PROJEKTAS „SNIEGO KARALYSTĖ“, 2023-02-10

Sausio 30 d. – vasario 9 d. dienomis visų grupių ugdytiniai dalyvavo STEAM projekto „Sniego karalystė“ įgyvendinime. Projekto eigoje ugdytiniai susipažino su sniego savybėmis,  tyrinėjo sniegą, snaiges. Atlikdami STEAM veiklas ugdytiniai pasijuto tikrais tyrinėtojais. Pirmiausia aptarė sniego savybes: spalvą, kvapą ir konsistenciją bei kuo skiriasi sniegas ir ledas. Ugdytiniai veiklų metu išsiaiškino, kad sniegas gali būti: purus, lipnus ir susidaro iš labai mažų snaigių, o jų gali būti įvairių dydžių ir formų.  STEAM tyrinėjimų metu ugdytiniai piešė su guašu ant parsinešto iš lauko sniego. Taip pat stebėjo, kaip sniegas tirpsta ir į ką jis pavirsta. Ypač ugdytiniams buvo įdomu, kai jų piešiniai ištirpo ir tada jie  išvydo nuostabias vaivorykštes. Vaikai taip pat mokėsi pasigaminti dirbtinio sniego iš krakmolo ir kondicionieriaus, iš jo lipdė besmegenius.  Iš įvairių žaidimo detalių dėliojo įvairios formos snaiges. Ugdytiniai pabuvo fotografais ir įamžino žiemos vaizdus lauke naudojant planšetes.

Šios veiklos metu vaikai įgijo žinių apie sniegą, jo tirpimo greitį, mokėsi patys pasigaminti sniegą, jį nuspalvinti, išbandė kūrybinius gebėjimus veikdami komandoje, plėtojo skaitmeninių technologijų taikymą veiklose. Mokėsi naudotis planšetėmis, fotografuoti procesą. Mažieji sėkmingai integravosi šio projekto veiklose.