Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ STEAM VEIKLŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA “MAŽIEJI GAMTOS TYRINĖTOJAI”
Steam-parodos-viršelis-768x527
RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ MOKYTOJŲ, ŠVIETIMO PAGALBOS SPECIALISTŲ UGDYMO PRIEMONIŲ PARODA „SPECIALIŲJŲ UGDYMOSI POREIKIŲ TURINČIŲ VAIKŲ UGDYMAS PER PERCEPCINIUS POJŪČIUS“
paroda

Steigėjas
sm_savivaldybe_baneris
musu-darzelis-img
ŠMSM-1
vaiku-linija-lt-177x82
kimochi
RUDENS TAKELIU
Be-pavadinimo-300x225
SMALSIEJI INŽINIERIAI
VIRŠELIS-768x607
Tarptautinis projektas „Vaiko kelias į gražią kalbą“
logotipas-1
sveika_mokykla_logotipas_RGB (2)
Screenshot 2021-11-10 at 08.58.49
Screenshot 2021-11-10 at 08.58.37
Competent_2022_5_lt_7627c

EKSKURSIJA Į STEAM CENTRĄ ŠIAULIŲ L/D „BERŽELIS“, 2022-11-15

Šių metų lapkričio 15 dieną „Vyturėlių“ grupės ugdytiniai ir mokytojai lankėsi STEAM centre, kuris įkurtas Šiaulių lopšelyje-darželyje „Berželis“. Ugdytiniai susipažino su šaunia mokytoja Laura Zinkevičiene, kuri vaikams pristatė įstaigos STEAM erdves, priemones bei įrangą. Vaikučių akys bėgiojo po visą didžiulę erdvę ir norėjo išbandyti, paliesti inovatyvias priemones.

Mokytoja Laura pakvietė vaikus keliauti ir sudalyvauti edukacijoje „Popieriaus paslaptys“. Veiklos pradžioje ugdytiniai žiūrėjo edukacinį filmuką apie popieriaus gamybą iš antrinių žaliavų bei gamtos saugojimą. Vaikai išsikėlė hipotezę, kad popieriaus galima pasigaminti ir namuose iš jau panaudoto popieriaus. Visi drauge aptarė, kokias medžiagas naudos šiame eksperimente. Toliau kiekvienas  dalyvis plėšė, smulkino žurnalinį, laikraštinį popierių, dėjo jį į bendrą talpą. Vėliau į šią masę pylė vandens, lipalo ir išplakė su mikseriu. Visi vaikai gavo po metalinį dangtelį nuo stiklainių, kuriame turėjo sudėlioti ornamentus iš džiovintų gėlių žiedų, kad papuoštų savo pagamintą popieriaus masę. Mokytoja vis kvietė vaikučius pasisakyti, kaip sekasi, ar viskas pavyksta eksperimentuojant. Visi ugdytiniai sėkmingai užbaigė dekoratyvinio popieriaus gamybą ir sužinojo popieriaus paslaptis. Dabar liko tik palaukti, kol pagamintas popierius išdžius. Dėkojame mokytojai Laurai Zinkevičienei už prasmingą edukaciją ir supažindinimą su STEAM centru.