Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

EKSKURSIJA Į STEAM CENTRĄ ŠIAULIŲ L/D „BERŽELIS“, 2022-11-15

Šių metų lapkričio 15 dieną „Vyturėlių“ grupės ugdytiniai ir mokytojai lankėsi STEAM centre, kuris įkurtas Šiaulių lopšelyje-darželyje „Berželis“. Ugdytiniai susipažino su šaunia mokytoja Laura Zinkevičiene, kuri vaikams pristatė įstaigos STEAM erdves, priemones bei įrangą. Vaikučių akys bėgiojo po visą didžiulę erdvę ir norėjo išbandyti, paliesti inovatyvias priemones.

Mokytoja Laura pakvietė vaikus keliauti ir sudalyvauti edukacijoje „Popieriaus paslaptys“. Veiklos pradžioje ugdytiniai žiūrėjo edukacinį filmuką apie popieriaus gamybą iš antrinių žaliavų bei gamtos saugojimą. Vaikai išsikėlė hipotezę, kad popieriaus galima pasigaminti ir namuose iš jau panaudoto popieriaus. Visi drauge aptarė, kokias medžiagas naudos šiame eksperimente. Toliau kiekvienas  dalyvis plėšė, smulkino žurnalinį, laikraštinį popierių, dėjo jį į bendrą talpą. Vėliau į šią masę pylė vandens, lipalo ir išplakė su mikseriu. Visi vaikai gavo po metalinį dangtelį nuo stiklainių, kuriame turėjo sudėlioti ornamentus iš džiovintų gėlių žiedų, kad papuoštų savo pagamintą popieriaus masę. Mokytoja vis kvietė vaikučius pasisakyti, kaip sekasi, ar viskas pavyksta eksperimentuojant. Visi ugdytiniai sėkmingai užbaigė dekoratyvinio popieriaus gamybą ir sužinojo popieriaus paslaptis. Dabar liko tik palaukti, kol pagamintas popierius išdžius. Dėkojame mokytojai Laurai Zinkevičienei už prasmingą edukaciją ir supažindinimą su STEAM centru.