Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

BENDRUOMENĖS IŠVYKA Į ŠIAULIŲ BALTŲ KULTŪROS PAŽINIMO CENTRĄ „BALTŲ KELIAS“, 2023-03-07

          Šių metų kovo 7 dieną lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ bendruomenės nariai lankėsi Baltų kultūros pažinimo centre. „Baltų kelio“ erdvėse išbandėme keturis interaktyvius žaidimus. Biometriniais žmogaus duomenimis paremtas žaidimas „Baltų „profesija“ suteikė galimybę pamatyti, kaip atrodytum, jei būtum verpėja, audėja, kariu, žveju ar kt. ir atsisiųsti tokį portretą nuskenavus QR kodu. Kitas edukacinis žaidimas „Pažink baltiškus daiktus“ supažindino su baltų genčių buityje naudotais daiktais. Krentant įvairiems objektams, reikėjo identifikuoti, kurie priklauso baltiškajam laikotarpiui ir tematikai, o kurie – ne. „Nukeliauk į Baltų kasdienybę“ žaidimo technologija leido žmogų, stovintį prieš kamerą, perkelti į unikalią papildytos realybės aplinką, kurią jis pats pasirenka. Daugiausiai erdvės palikta žaidimui-instaliacijai „Baltų gyvenimas“ – ant specialiai paruoštos, lietimui jautrios plokštumos projektoriai, sensoriai pristato atskirų baltų genčių savitumą, taip pat bendrus baltiškosios gyvensenos aspektus. Tai garsais, šviesomis užpildyta erdvė, kuri dar geriau leidžia pažinti senovės baltų kultūrą ir gyvenimą.

         Šios išvykos metu bendruomenė ne tik praplėtė savo žinias apie Baltų kultūrą, įdomiai praleido laiką, bet ir gavo naujų kelionių sumanymų.