Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ STEAM VEIKLŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA “MAŽIEJI GAMTOS TYRINĖTOJAI”
Steam-parodos-viršelis-768x527
RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ MOKYTOJŲ, ŠVIETIMO PAGALBOS SPECIALISTŲ UGDYMO PRIEMONIŲ PARODA „SPECIALIŲJŲ UGDYMOSI POREIKIŲ TURINČIŲ VAIKŲ UGDYMAS PER PERCEPCINIUS POJŪČIUS“
paroda

Steigėjas
sm_savivaldybe_baneris
musu-darzelis-img
ŠMSM-1
vaiku-linija-lt-177x82
kimochi
RUDENS TAKELIU
Be-pavadinimo-300x225
SMALSIEJI INŽINIERIAI
VIRŠELIS-768x607
Tarptautinis projektas „Vaiko kelias į gražią kalbą“
logotipas-1
sveika_mokykla_logotipas_RGB (2)
Screenshot 2021-11-10 at 08.58.49
Screenshot 2021-11-10 at 08.58.37
Competent_2022_5_lt_7627c

BENDRUOMENĖS IŠVYKA Į ŠIAULIŲ BALTŲ KULTŪROS PAŽINIMO CENTRĄ „BALTŲ KELIAS“, 2023-03-07

          Šių metų kovo 7 dieną lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ bendruomenės nariai lankėsi Baltų kultūros pažinimo centre. „Baltų kelio“ erdvėse išbandėme keturis interaktyvius žaidimus. Biometriniais žmogaus duomenimis paremtas žaidimas „Baltų „profesija“ suteikė galimybę pamatyti, kaip atrodytum, jei būtum verpėja, audėja, kariu, žveju ar kt. ir atsisiųsti tokį portretą nuskenavus QR kodu. Kitas edukacinis žaidimas „Pažink baltiškus daiktus“ supažindino su baltų genčių buityje naudotais daiktais. Krentant įvairiems objektams, reikėjo identifikuoti, kurie priklauso baltiškajam laikotarpiui ir tematikai, o kurie – ne. „Nukeliauk į Baltų kasdienybę“ žaidimo technologija leido žmogų, stovintį prieš kamerą, perkelti į unikalią papildytos realybės aplinką, kurią jis pats pasirenka. Daugiausiai erdvės palikta žaidimui-instaliacijai „Baltų gyvenimas“ – ant specialiai paruoštos, lietimui jautrios plokštumos projektoriai, sensoriai pristato atskirų baltų genčių savitumą, taip pat bendrus baltiškosios gyvensenos aspektus. Tai garsais, šviesomis užpildyta erdvė, kuri dar geriau leidžia pažinti senovės baltų kultūrą ir gyvenimą.

         Šios išvykos metu bendruomenė ne tik praplėtė savo žinias apie Baltų kultūrą, įdomiai praleido laiką, bet ir gavo naujų kelionių sumanymų.