Radviliškio g. 86, LT-76369 Šiauliai              Tel./faks. (8 41) 54 30 14              El. p. auksinis.raktelis@splius.lt

AKCIJA “VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS”, 2021-03-23

Kovo 22 dieną  darželyje buvo  rengiama akcija ,,Vanduo – gyvybės šaltinis” skirta Pasaulinės vandens dienos minėjimui. Visą kovo mėnesį buvo skiriamas ypatingas dėmesys vandeniui, kurio tikslas: skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Žmogui vanduo reikalingas taip, kaip oras ir maistas.

Dieną pradėjome nuo švarių rankų ir nuo stiklinės vandens. Akcijos metu grupėse vyko edukaciniai užsiėmimai: pokalbiai, diskusijos apie vandens reikšmę žmogui, gyvūnui, augalui, apie žmogaus atsakomybę vandeniui. Ugdytiniai  mankštinosi, žiūrėjo mokomuosius filmukus, atliko įvairius eksperimentus su vandeniu, kuris patvirtino, kad vanduo stebukladarys: jis gali virsti debesiu, lietumi, rasa, rūku, sniegu, ledu… Vaikai galėjo pagalvoti, kas nutiktų  žmogui, gyvajai gamtai jei vandens nebeliktų.

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė N. Klevečkienė, persirengusi lašeliu siekė atkreipti dėmesį į vandens svarbą, išdalijo grupėse lankstinukus-atmintines auklėtojoms bei tėveliams. Ji su vaikais darė eksperimentą „Nudažyk Lietuvą spalvomis“, ragavo įvairių vaisinių  skonių vandenį, kuris suteikė jėgų ir geros nuotaikos visai likusiai dienai.

Akcijos pabaigoje, visi vaikų piešti, spalvinti lašeliai buvo sujungti į ,,Lašelių jūrą“, kurie puoš darželio koridoriaus sieną.

Šio renginio tikslas – suteikti vaikams kuo daugiau žinių apie vandenį.

Organizatorės tiki, kad mažieji tyrinėtojai domėsis gamta, patys ją saugos ir mokys kitus, gers ir brangins vandenį. Tai patys pirmieji vaikų suvokimai, pagarba gyvybei ir vandeniui. Juk vanduo yra visos gyvybės pradžia! Tik mūsų geras pavyzdys padės išugdyti pareigingą ir atsakingą jaunąją kartą.